24.12.2016 12.00: Барак Обама підписав закон про оборонну політику Сполучених Штатів на майбутній рік
24.12.2016
Эхо Киева (16454 articles)
Оставить сообщение
Поделиться

24.12.2016 12.00: Барак Обама підписав закон про оборонну політику Сполучених Штатів на майбутній рік

Документ передбачає заборону на військову співпрацю з Росією і створення спеціального центру з боротьби з іноземною пропагандою.

Майже кожен двохсотий долар, який на свої потреби в 2017 році отримає Пентагон, піде на «стримування Росії». Оборонне відомство США не стане співпрацювати з Москвою у військовій сфері. Заборона буде діяти в усіх напрямках, за винятком випадків, коли це суперечить інтересам національної безпеки Америки. Йдеться про питання контролю над озброєннями, договору з ядерного нерозповсюдження і співпраці щодо Афганістану. Інші контакти по військовій лінії будуть заморожені, чого не скажеш про готовність Вашингтона допомагати сирійській опозиції або Україні. Київ отримає 350 мільйонів доларів, а збройні загони в Сирії зможуть розраховувати на передачу їм зенітно-ракетних комплексів.

В цілому військовий бюджет Пентагону в 2017 складе 611 мільярдів доларів, майже на 80 мільярдів більше, ніж в році, що минає і в 12 разів більше, ніж у російського оборонного відомства. Крім того, закон підписаний главою Білого дому,, передбачає створення спеціального центру з виявлення і боротьби з зовнішньої пропагандою і помилковими повідомленнями. Особливо прописано і створення космічних систем протиракетної оборони. У лютому глава Пентагону Ештон Картер, представляючи документ в Сенаті, заявляв — всі ці заходи потрібні «для підтримки союзників по НАТО перед обличчям російської агресії».

Одним з розділів схваленого Бараком Обамою закону став і так званий «Глобальний акт Магнітського». Він розширює дію санкцій проти корупціонерів і винних у порушенні прав людини на всі країни світу.

За матеріалами сайту Эхо Москвы

Эхо Киева

Эхо Киева