Американський генерал назвав терміни звільнення Мосула і Ракка
27.12.2016
Эхо Киева (16454 articles)
Оставить сообщение
Поделиться

Американський генерал назвав терміни звільнення Мосула і Ракка

Звільнити сирійську Ракка і іракський Мосул, а також знищити залишки терористичної організації забороненої в Росії «Ісламська держава» можна за два роки. Такі терміни військової операції в інтерв'ю Daily Beast назвав командувач військами міжнародної коаліції на чолі з США Стівен Таунсенд.

При цьому генерал відзначив явний прогрес, який показують іракські війська в своєму протистоянні бойовикам . Таунсенд підкреслив явний професіоналізм військових Іраку, які освоюють тактику ведення бою із застосуванням танків в міських умовах.

Таунсенд також виступив з незвичайним для командувача силами США заявою на адресу шиїтського ополчення підтримуваного Іраном. Так, на думку генерала ополченці були «вельми дисциплінованими» союзниками з часу його приїзду до Іраку.

Таундсенд побачив і явні зрушення в штурмі міста Тель-Афар, який знаходиться в 50 кілометрах на захід від Мосула. Наступ проводить Шиїтський народне ополчення.

Що стосується Ракка, яка визнана «столицею» бойовиків ІГІЛ в Сирії з моменту її захоплення в 2013 році, то зараз розклад сил, впевнений Таунсенд, там може змінитися. Адже сили сирійської опозиції здійснюють тут операцію з блокування Ракка і її звільненню.

Нагадаємо, раніше Reuters, посилаючись на американського військового інструктора, повідомило, що іракські сили в найближчі час почнуть нову фазу операції зі звільнення Мосула.

Фото: Yaser Jawad / Xinhua / globallookpress

Эхо Киева

Эхо Киева