Експерти назвали атаку коаліції по жалобній процесії в Дакуке навмисною
23.10.2016
Эхо Киева (16454 articles)
Оставить сообщение
Поделиться

Експерти назвали атаку коаліції по жалобній процесії в Дакуке навмисною

авіудар міжнародної коаліції, очолюваної США, по жалобній процесії в іракському місті Дакук ні наслідком помилки . Так вважає колишній співробітник ЦРУ Стів Топл. Як заявив він в інтерв'ю RT, коаліція взагалі набагато успішніше бомбить мирних жителів, ніж бойовиків забороненої в РФ «Ісламської держави».

«Це така ж« помилка », як раніше атака на афганський госпіталь. Скільки разів вже використовувалися ці відмовки. Потрібно називати речі своїми іменами. Це військовий злочин, і воно було скоєно навмисно »- сказав Топл.

Президент Незалежної асоціації журналістів в боротьбі за мир Хоакін Флорес, коментуючи інцидент, також висловив Согас з думкою колишнього співробітника ЦРУ.

«Вони не хвилюються з цього приводу. Не важливо, що від їх необдуманих дій страждають прості іракці, жінки і діти. Чи вважаю я, що це може бути оцінено як військовий злочин? Безумовно, так ", — зазначив Флорес.

Він додав, що чудові спецслужби США не допомагають уникати подібних ударів по мирних жителях.

Член Ради безпеки провінції Багдад Саад аль Мутлабі підкреслив, що місто Дакук знаходиться далеко від Кіркука і не має ніякого відношення до ІГІЛ, тому знаходить цю атаку підозрілою.

«Я схильний вважати, що атака була здійснена не помилилися,, а навмисно. Всі слова про помилкової ідентифікації цілі і невмілі відмовки — це безперечно брехня і ганьба для ООН, яка проводить політику подвійних стандартів, засуджуючи Росію за операцію в Алеппо, але не помічаючи таких злочинів, яке вчинила сьогодні коаліція на чолі з США », — заявив Мутлабі , також назвавши подію «великим військовим злочином».

В п'ятницю, 22 жовтня, західна коаліція, очолювана США, завдала в іракському Дакуке удар не по терористах, як планувала, а по мирній траурної процесії. В результаті цієї помилки військових загинули десятки людей, серед яких жінки і діти.

В Міноборони РФ заявили, що регулярні смертоносні удари коаліції по мирному населенню «мають усі ознаки військових злочинів» .

Фото: Osie Greenway / ZUMAPRESS / globallookpress

Эхо Киева

Эхо Киева