Кримські музеї пообіцяли оскаржити рішення голландського суду по скіфському золоту
21.12.2016
Эхо Киева (16454 articles)
Оставить сообщение
Поделиться

Кримські музеї пообіцяли оскаржити рішення голландського суду по скіфському золоту

Чотири кримських музею, в яких зберігалося золото скіфів, виступили з колективною заявою, пообіцявши оскаржити рішення голландського суду і закликавши партнера в Нідерландах — музей Аллард Пірсона — також направити в суд скаргу. Про це повідомляє РІА Новини.

«Музеї розчаровані й навіть шоковані таким результатом справи. Суперечка не повинен мати політичного підґрунтя. Музеї передали в музей Аллард Пірсона (МАП) ряд найцінніших предметів власних колекцій, довірившись МАП, який гарантував їх безумовний повернення музеям після закриття виставки. Довіру, надану МАП та уряду Нідерландів, ніяк не залежало від розвитку політичних подій, до яких ні музеї, ні МАП, ні самі колекції не мають ніякого відношення ", — йдеться в заяві, яку підписали Бахчисарайський історико-культурний заповідник, Керченський історико-культурний заповідник, Національний заповідник «Херсонес Таврійський» і Центральний музей Тавриди.

Раніше суд в Нідерландах ухвалив, що стародавні цінності з музеїв Криму повинні бути віддані Україні. Колекція, в яку входять понад дві тисячі археологічних експонатів, в лютому 2014 року було відправлено з Криму на виставки в Бонн і Амстердам. До моменту завершення експозиції за підсумками всенародного референдуму Крим добровільно увійшов до складу Росії. Київ відразу ж зажадав передати скіфське золото Україні — нібито на підставі того, що експонати є «національним надбанням» Незалежної. Росія ж наполягала на поверненні колекції в Крим.

Фото: Zamir Usmanov / Globallookpress

Эхо Киева

Эхо Киева