Наша Доктор Ліза: як дитячий лікар стала головним філантропом країни
25.12.2016
Эхо Киева (16454 articles)
Оставить сообщение
Поделиться

Наша Доктор Ліза: як дитячий лікар стала головним філантропом країни

Серед пасажирів Ту-154 перебувала Єлизавета Глінка, відома як Доктор Ліза. Ця жінка вже за життя стала легендою, а багато хто вважав її чи не святий. У розпал бойових дій на Україні вона допомагала жителям Донбасу і особисто відвозила їм гуманітарну допомогу. Але знаменитою вона стала ще до всіх воєн, в 2000-і роки. Лікар з бездоганною репутацією, освітою, положенням, вона раптом стала годувати і лікувати бездомних. У прямому сенсі.

Звістка про неї рознеслася по всій Москві, і до неї за розрадою і допомогою потягнулися знедолений всіх мастей.

«Мені подобається допомагати тим, кому не допоможе вже ніхто. Ця ніша абсолютно не заповнена. Напевно, коли-небудь мій терпець теж закінчиться і прийде хтось інший », — говорила вона.

Сьогодні ця ніша стала порожня.

Доктор надії

Єлизаветі Глінці часом не могли додзвонитися цілодобово, адже вона була там, де можна почути тільки кулі — Донецьк, Луганськ, Алеппо. Тому тим, хто в неділю прийшов з квітами до будівлі створеного нею благодійного фонду, до сих пір не віриться: Доктор Ліза не повернеться.

Її називали просто Доктор Ліза. І це ім'я для багатьох було синонімом надії. Глінка дарувала її матерям і дітям з Донбасу: ризикуючи власним життям, вивозила їх з-під обстрілу, сама домовлялася з провідними московськими лікарнями, щоб їх прийняли на лікування безкоштовно.

Доктора Лізу звикли бачити з коробками, розбиратися медікамеди, вічно поспішає на чергові переговори. Як тільки з'явилася можливість, вона вирушила в Сирію. І, як кажуть колеги, зробила там більше, ніж всі міжнародні організації разом узяті.

Ми не впевнені, що повернемося живими

Останній раз широка публіка бачила Єлизавету Глінку два тижні тому в Кремлі на відзначення державними нагородами. У трибуни вона ні слова не сказала про себе. Вся її мова, як і завжди, була тільки про дітей.

«Завтра я лечу в Донецьк, а звідти — в Сирію. Також, як і десятки інших добровольців. Ми ніколи не впевнені в тому, що повернемося назад живими. Війна — це пекло на землі. Я знаю, про що говорю. Але ми впевнені, що добро, співчуття і милосердя працюють сильніше зброї », — сказала тоді вона.

На Ту-154 Єлизавета Глінка села, щоб передати ліки для університетського госпіталю в Латакії. Вона не боялася їхати в найнебезпечніші точки Сирії. Була в Алеппо ще до повного визволення міста.

Єлизавета Глінка отримала прекрасну медичну освіту спочатку в Росії, потім в США. Їй пропонували хорошу роботу в Америці. Але вона присвятила все своє життя благодійності. Працювала в першому московському хоспісі, заснувала хоспіс в Києві, допомагала бездомним. І, звичайно, дітям. Своїх у неї залишилося троє.

Фото: Раміль Ситдиков / РІА Новини

Эхо Киева

Эхо Киева