Польща заблокувала рішення Єврокомісії про доступ «Газпрому» до OPAL
27.12.2016
Эхо Киева (16454 articles)
Оставить сообщение
Поделиться

Польща заблокувала рішення Єврокомісії про доступ «Газпрому» до OPAL

Польща заблокувала рішення Єврокомісії про розширення доступу «Газпрому» до трубопроводу OPAL. Як заявив глава польської енергетичної компанії PGNiG Петро Возняк, відповідне рішення прийняв Європейський суд, передає «Польське радіо».

PGNiG на початку місяця через свою дочірню фірму PST, діючу на німецькому ринку, подала позов на рішення Єврокомісії відповідно до якого 50% потужностей газопроводу OPAL виключалися з Третього енергопакету і, як наслідок, «Газпром »міг збільшити прокачку газу до Європи.

Возняк назвав домовленості щодо OPAL невдалими і шкідливими.

«Ми вважаємо, що рішення ЄК вдаряє по нашим інтересам і порушує чинні в ЄС норми в сфері конкуренції, захисту інтересів третіх сторін, норми пропорційності, а також положення Угоди про асоціацію ЄС з Україною», — наводить ТАСС слова Возняка.

Він додав, що в Польщі незадоволені тим, що рішення ЄК поки не оприлюднено. Возняк пояснив, що рішення Єврокомісії про розширення доступу заблоковано на період розгляду позову.

В жовтні Єврокомісія зняла обмеження на доступ «Газпрому» до трубопроводу OPAL, збільшивши квоти компанії на його використання .

Фото: Zamir Usmanov / Russian Look / Globallookpress

Эхо Киева

Эхо Киева