У РПЦ висловилися на захист рок-опери «Ісус Христос — суперзірка»
01.11.2016
Эхо Киева (16446 articles)
Оставить сообщение
Поделиться

У РПЦ висловилися на захист рок-опери «Ісус Христос — суперзірка»

У Російській православній церкві вважають, що рок-опера «Ісус Христос  — суперзірка "не ображає почуття християн. Навпаки, багато людей зацікавилися Євангелієм завдяки цьому твору. Таким чином глава синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда прокоментував звернення жителів Тюмені до губернатора області із закликом скасувати показ рок-опери в місті.

Він нагадав, що відступ від церковних канонів робить твір блюзнірським.

«Між блюзнірським і неканонічним зображенням святині  — прірву, яка непомітна тільки культурно короткозорий людині»,  — сказав він.

Легойда додав, що Церква вітає і благословляє творчість, натхнена біблійними сюжетами.

«Результат подібних творчих пошуків не робить і не може зробити художників євангелістами або святими отцями Церкви, працями яких створювалися церковна традиція і вчення. При цьому художні твори, засновані на біблійних сюжетах, демонструють нам відблиски християнської культури. Безумовно, ці твори за своєю природою не можуть володіти догматичним або канонічним авторитетом, вони можуть давати привід для суперечок і дискусій, бути більш-менш вдалими, врешті-решт, їх можна приймати чи ні, але не можна заборонити художнику черпати натхнення в Святому Письмі » ,  — додав представник РПЦ.

Група тюменських активістів 31 жовтня направила губернатору регіону Володимиру Якушева вимога скасувати показ рок-опери. На їхню думку, постановка ображає почуття віруючих і є блюзнірством. З тієї ж причини спектакль був скасований в Омську .

Рок-опера «Ісус Христос  — суперзірка» була написана в 1970 році британським композитором Ендрю Ллойдом Уеббером і поетом Тімом Райсом. З тих пір вона з величезним успіхом проходить на підмостках всього світу. Твір було двічі екранізовано. У Росії існує кілька переказів лібрето, і в даний час постановку показують різні театри. Наприклад, в Москві рок-опера з 1990 року входить в основну програму Театру імені Мосради.

Твір розповідає про останні дні Ісуса Христа і його відносинах з апостолами, роблячи акцент на непростий дружбу з Іудою Іскаріот. Сюжет сконцентрований на людській, а не на божественної іпостасі Христа.

Фото: Jörg Carstensen / dpa / Globallookpress

Эхо Киева

Эхо Киева