«Вони працюють»: чим допомагають Тимошенко політконсультанти Трампа
18.06.2018
Эхо Киева (16454 articles)
Оставить сообщение
Поделиться

«Вони працюють»: чим допомагають Тимошенко політконсультанти Трампа

Восени 2017 року до Києва зі США прилетів політичний консультант Джордж Бірнбаум. За понад 25 років на ринку політичного консалтингу він допоміг здобути або зберегти владу таким суперечливим діячам, як угорський прем’єр Віктор Обран чи президент Азербайджану Ільхам Алієв. А у 2016-му — стати президентом США Дональду Трампу. Під час виборів працював у команді Баррі Беннетта — старшого радника Трампа, а відтак став партнером його компанії Avenue Strategies. Доки його колишній клієнт облаштовувався в Білому домі, Бірнбаум шукав собі нових.

До України він приїхав разом з колегою по Avenue Strategies 29-річною Владою Галан та Філіпом Хеілбергом. Вони знають російську мову, та працюють консультантами госдепу на пострадянському просторі.

У Києві Хеілберг і Галан вели перемовини з Юлею Тимошенко — головою партії «Батьківщина». У березні цього року компанія Avenue Strategies повідомила, що починає офіційно просувати імідж Юлії Тимошенко в США.

Утім, біографія американських консультантів свідчить: передусім вони спеціалізуються не на лобізмі, а на веденні виборчих кампаній. Водночас в Україні фактично розпочалася підготовка до президентських виборів, запланованих на 31 березня 2019 року.

Що відомо про американських політичних консультантів, і який імідж вони створюють клієнтам?
Тема політичних консультантів — одне з табу в українських політиків. Зазвичай вони спростовують будь-яку інформацію про співпрацю з політтехнологами.

Для політиків ця тема незручна, адже послуги технологів коштують недешево. Натомість кандидати в депутати чи президенти не люблять детально пояснювати, звідки беруть гроші на вибори. Технологи ж утримуються від коментарів через умови контракту, однією з яких зазвичай є конфіденційність.

Консультанти не завжди отримують за послуги «білу» платню. Для американського технолога Пола Манафорта інформація про співпрацю з колишнім президентом України Віктором Януковичем та російським олігархом Олегом Дерипаскою обернулася судовим процесом у США.

Однак інформація про політичних технологів важлива, адже політики, зокрема й українські, люблять наголошувати — вони представляють інтереси суспільства та йдуть до влади відстоювати принципи, які розділять їхні виборці. Тож влада для них повинна бути інструментом для втілення змін.

Натомість, якщо політик наймає політичного технолога, це ставить питання не лише, де він узяв гроші на оплату таких послуг, але й наскільки щиро політик хоче змінити щось. Чи просто хоче використати владу для своїх цілей, тож технолог має підібрати для нього такі посилання, які мають сподобатися виборцям та в підсумку принести перемогу.

Діяльність американського політичного технолога Пола Манафорта закінчилася для нього судом та арештом. Полу Манафорту висунули звинувачення за 12 пунктами, зокрема у відмиванні грошей і таємній змові. Згідно з оприлюдненою копією документів «чорної бухгалтерії» «Партії регіонів», Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від «регіоналів» з 2007 по 2009 р.

Тиждень тому, ми помітили чіткий слід Юлії Володимирівни у «Русинській» тематиці. Вона заявила, що «Русини є культурною та історичною спадщиною України». До чого ці стрімкі заяви та така зацікавленість нечисельною нацменшиною?

Справа полягає ось у чому: тематику «Русинських» питань дуже пропогандував Кремль, та відома вже для нас Тетяна Поп, котра проштовхує ідеї русинів по світу, була на особистій зустрічі з президентом Чехії Мілошем Земаном. До того ж, крім «Русинських» питань, Тетяна займається лобіюванням бізнес інтересів для українських олігархів.

Тиждень тому в Чехії проходив з`їзд «Русинів світу», метою котрого, насправді, в кулуарах було визначення підтримки одному із кандидатів в президенти України.

Як ви вважаєте, хто був організатором цього заходу? Славнозвісна Тетяна Поп, котра пересувалася Чехією на автомобілі, з точно такими ж номерними знаками, який належить до чисельного автопарку Юліі Володимирівни Тимошенко у супроводі чорного Гелендвагену з російськими номерами, котрий зареєстрований на саму Тетяну Поп, вартістю понад 150000 долларів.

Коли українські кореспонденти захотіли задати пані Тетяні пару питань з цього приводу, вона в той же час втекла зі своєю охороною.Буквально вчора, русинська діва Поп на своїй сторінці в інстаграмм виклала світлину, де вона разом із госдепівським лобістом та міліардером, головним мафіозі, котрий займається контрабандою діамантів та тримає в полоні африканський контитент, добуваючи діаманти, Філіпом Хеілбергом, тим самим, котрий згадувався нами вище, обговорює питання наступного президента України, а саме Юлію Тимошенко, та реєстрацію свого медіа-холдингу в Європі.

Це свідчить про те, що Тимошенко дійсно співпрацює з іноземними політтехнологами котрі нав’язують нам її кандидатуру у своїх підконтрольних медіа ресурсах.

Під час парламентських виборів Тимошенко спростовувала, що співпрацює з Джо Локхартом — політтехнологом і колишнім прес-секретарем Біла Клінтона.

Натомість під час президентських виборів у 2014-му ЗМІ повідомляли, що лідерку «Батьківщини» консультує ізраїльський технолог Таль Зільберштейн.

А ви сидіть і далі слухайте очередний популізм Тимошенко поки «Вони Працюють» над її іміджем.

Эхо Киева

Эхо Киева